Peeling kawitacyjny

Czym są ultadźwięki ?
Technologia ultradźwiękowa została wypromowana i spopularyzowana w świecie kosmetyki w latach 80-tych XX wieku dzięki szerokiej gamie zastosowań, dużej efektywności, znaczącemu działaniu leczniczemu oraz łatwej obsłudze. Ze względu na czynne działanie ultradźwięków szczególne uznanie zyskało ultradźwiękowe urządzenie do masażu.
Za ultradźwięki możemy uznać falę sprężystą o częstotliwościach znajdujących się powyżej górnej granicy słuchu człowieka, przekraczającej 20000 Hz, której podstawowym efektem działania na tkanki jest działanie mechaniczne zwane „mikromasażem”, a spowodowane wahaniem ciśnień w przebiegu fali dźwiękowej. Oddziałuje na ciało powodując drganie komórek, zmienia ich objętość i wywołuje ruch cytoplazmy. Cząsteczki komórkowe zaczynają wibrować i ocierać się o siebie, co regeneruje, odmładza tkanki oraz stymuluje działanie systemu nerwowego. Bardzo ważną składową działania fali ultradźwiękowej wzmacniającą proces katalizacji i przyspieszającą metabolizm jest wpływ na biochemię tkanek.
Na czym polega działanie peelingu kawitacyjnego ?
Fala ultradźwiękowa w obecności płynu tworzy pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które powiększają się i gwałtownie pękają. Pod wpływem ciepła i podwyższonego ciśnienia dochodzi do bardzo dokładnego i zupełnie bezbolesnego oczyszczenia skóry z zalegającej warstwy zrogowaciałego naskórka, toksyn oraz wydzielin gruczołów łojowych.